Stowarzyszenie św. Celestyna

Stowarzyszenie św. Celestyna
Mikoszów 27,  57-100 Strzelin
tel.: +48 71 39 58 101
fax: +48 71 39 58 102
sekretariat@celestyn.pl
www.celestyn.pl

 

Cztery podstawowe obszary działalności Stowarzyszenia Świętego Celestyna to medycyna, rehabilitacja, edukacja oraz praca dla osób niepełnosprawnych.
W efekcie wieloletniej działalności na terenie Ośrodka funkcjonuje kilka podjednostek: Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii ?Celestyn? NZOZ, Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi, Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Niepubliczne Gimnazjum, Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Międzynarodowy Ośrodek Wolontariatu IBO, Ośrodek Hipoterapii i Dogoterapii, Zakład Aktywności Zawodowej.

W ramach Weekendu w Geoparku w niedzielę 24 czerwca będzie można wziąć udział w zajęciach z rekreacji konnej i warsztatach ceramiki.

10:00 ? 13:00  Zajęcia z rekreacji konnej – Ośrodek Hipoterapii Celestyn w Mikoszowie (połączone z pokazem jeździeckim oraz przejażdżki konne dla uczestników)

13:00 ? 15:00  Warsztaty ceramiczne ? Zakład Aktywności Zawodowej Celestyn w Mikoszowie (warsztaty połączone z możliwością zakupu wyrobów ceramicznych wykonanych przez niepełnosprawnych pracowników Zakładu)

 

Podczas pobytu na terenie Stowarzyszenia będzie możliwość zapoznania się z historią, działalnością oraz bogatą ofertą Ośrodka. Dodatkowo będzie można też zakupić wyroby rękodzieła wykonane przez niepełnosprawnych uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Mikoszowa.