Pałac Marianny Orańskiej

Pałac Marianny Orańskiej

Punktem Informacji Turystycznej
Czerwony Kościółek
ul. Zamkowa 6, Kamieniec Ząbkowicki
e-mail: pit@kamzab.pl
tel. 74 63 70 167
www.palacmarianny.com.pl

 

Kamieniec Ząbkowicki ? romantyczny pałac Marianny Orańskiej
W I połowie XIX wieku niderlandzka księżna Marianna Wilhelmina Orańska zleciła budowę majestatycznej rezydencji na Grodowym Wzgórzu. W jej sąsiedztwie powstał zespół ogrodowo-parkowy. Przypałacowe stawy i sadzawki słynęły ze wspaniałych fontann i wodotrysków. Największa z fontann tryskała na wysokość 33 metrów. Pałac przez wiele lat pełnił funkcję letniej siedziby rodu Hohenzollernów.
Pałac Marianny Orańskiej to neogotycka perła architektury, która przez wiele lat była opuszczona i zaniedbywana. Dziś na nowo zaczyna nabierać blasku. Zapraszamy, abyście mogli przekonać się sami o postępach prac odbywających się w Pałacu.

Zwiedzanie pałacu rozpoczyna się co godzinę od 10 do 17. Bilety do nabycia 15 minut przed pełną godziną. Kasa czynna od 9.30 do 17.00. Fontannę przy maszynowni można podziwiać w weekendy od godziny 12:00 do 24:00, w pozostałe dni od godziny 16:00 do 22:00.

Podczas Weekendu w Geoparku, od piątku do niedzieli, obowiązywać będzie promocyjna cena biletów dla wszystkich odwiedzających – 15 zł.