Gospodarstwo przypałacowe Bzowa Ostoja

Gospodarstwo przypałacowe Bzowa Ostoja

Krasków 12, 58-124 Krasków
 530991353

 

ZIELNA NOC ŚW. JANA W EKOLOGICZNYM GOSPODARSTWIE PRZYPAŁACOWYM BZOWA OSTOJA w Kraskowie

Zapraszamy miłośników etnografii, ziół oraz dobrego jedzenia na wyjątkowy wieczór – dokładnie w wigilię św. Jana, w Noc Świętojańską (sobota 23.06)! Startujemy o godzinie 20.00. Wieczór rozpocznie się poszukiwaniem kwiatu paproci, aby po wypełnieniu licznych zadań czekających na uczestników, zasiąść wspólnie do stołu i  posłuchać o dawnych wierzeniach i obyczajach związanych z nocą św. Jana sięgających swymi korzeniami czasów słowiańskich.

Część warsztatowa obejmie: ” Janowy zielnik polny „, która odbędzie się w cieniu wielkiego dębu przy pałacu. Każdy wróci z bukietem janowych ziół i z głową pełną wiedzy.

Warsztat:  „Wypiek bułek zielnych na podmłodzie” rozpocznie część biesiadną. Zaczynimy, wyrobimy i upieczemy, tak abyście mogli sami w domu móc wypiekać zdrowe, zielne bułki!

Wieczór uwieńczy biesiada, w blasku ognia, na której uczestnicy zdrowo posilą się smakołykami z gospodarstwa: chlebami, serami w towarzystwie ziół i innymi zdrowymi dodatkami. Po biesiadzie, pod osłoną nocy, udamy się nad brzeg Bystrzycy, aby własnoręcznie wyplecione wianki zielne rzucać w jej odmęty.

Zapraszamy wszystkich! Mile widziane rodziny z dziećmi w wieku szkolnym! Specjalnie dla uczestników odwiedzających w ramach weekendu Geopark cena biletu 50 zł od osoby dorosłej, dzieci 20 zł.  Zapisy pod numerem telefonu: 530991353. Liczba miejsc ograniczona.